facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

III Ogólnopolski Dzień Marzeń z udziałem UŚ

8 października 2011 r. od godziny 11.00 do 16.00 w Centrum Handlowym 3 Stawy przy ulicy Pułaskiego 60 w Katowicach Fundacja Mam Marzenie pod hasłem „Sport to zdrowie” organizuje III Ogólnopolski Dzień Marzeń.

Dzień Marzeń to cykliczna akcja Fundacji, która jest skierowana do dzieci, rodziców i lekarzy. Jej inspiracją było życzenie jednego z podopiecznych, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i zwiększyć szansę kolegów na wyleczenie.

Imprezą towarzyszącą obchodom tego święta będzie Maraton Rowerowy Indoor-Cycling „Dogonić marzenia”.

W akcję włączył się Uniwersytet Śląski. Przedstawiciele uczelni będą mogli spróbować swoich sił na specjalnie oznaczonym przez UŚ rowerku stacjonarnym.

W czasie trwania maratonu będzie funkcjonować miniprzedszkole, prowadzone przez wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie. W programie przewidziano również szereg innych atrakcji, takich jak: pokaz iluzji w wykonaniu Tomka Kabisa (uczestnika programu „Mam Talent”), występ Conrada Yanez (finalista programu „Must be the music”), pokazy pierwszej pomocy i sztuk walki, jak również możliwość rozmowy z lekarzem na temat pierwszych symptomów choroby nowotworowej.