ODPOWIEDZIALNY ZA PRAWDĘ - SESJA DUSZPASTERZY

W sobotę 22 listopada w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie w Katowicach przy ul. Bankowej 12 odbędzie się sesja Odpowiedzialny za prawdę. Nauczyciel akademicki. Jego tożsamość i misja u progu XXI wieku, zorganizowana przez Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Katowickiej z okazji XX-lecia duszpasterstwa nauczycieli akademickich. Celem spotkania jest refleksja nad początkami działalności duszpasterzy akademickich w regionie oraz ich rolą w czasach obecnych. Początek sesji o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Program: Słowo Księdza Arcybiskupa dr Damiana Zimonia I. 20 lat doświadczeń Duszpasterstwa nauczycieli akademickich – ks. Stanisław Puchała Nasza droga: - formacja intelektualna – prof. dr hab. Florian Kuźnik – Rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach - Caritas Academica – mgr Teresa Trzeciak (Przewodnicząca Hospicjum w Katowicach) - przygotowanie do życia publicznego – prof. Grzegorz Opala (Śląska Akademia Medyczna) - jedność wszystkich uczelni – prof. dr hab. Andrzej Klasik (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) II. Powołanie nauczyciela akademickiego – ks. prof. dr hab. Remigiusz Sobański (Uniwersytet Śląski) III. Wyzwania Duszpasterstwa nauczycieli akademickich - Odpowiedź Ewangelii na wyzwania XXI wieku – ks. dr Marek Spyra (Duszpasterz Akademicki) - Doświadczenie duszpasterstwa akademickiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – ks. Michał Walukiewicz (Parafia Ewangelicko-Augsburska Katowice-Szopienice)