Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

8 października 2011 r. o godz. 10.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi UŚ (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. W uroczystości udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. złożenie ślubowania przez studentów UŚD oraz pasowanie na studenta wybranych przedstawicieli wszystkich grup programowych UŚD. W czasie inauguracji wystąpi Studencki Chór Dziecięcy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci pod dyrekcją prof. UŚ dr. hab. Waldemara Sutryka wraz z zespołem instrumentalnym pod kierownictwem Karola Pyki. Uczestnicy uroczystości będą mogli zobaczyć również przedstawienie „Zamiana ról”, przygotowane przez studentów UŚD pod opieką dr Małgorzaty Chrupały-Pniak oraz występ iluzjonisty Tomka Kabisa pt. „Nic nie jest tym, czym się wydaje”.