JUBILEUSZ PROFESORA IRENEUSZA OPACKIEGO

Jubileusz siedemdziesiątej rocznicy urodzin i trzydziestu lat pracy na Uniwersytecie Śląskim będzie obchodził prof. zw. dr hab. Ireneusz Opacki pracujący w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w poniedziałek i wtorek 17 i 18 listopada. Ich organizatorami są: prof. UŚ dr hab. Piotr Wilczek – Dziekan Wydziału Filologicznego UŚ i prof. UŚ dr hab. Marian Kisiel – Dyrektor Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej, a także Marek Zieliński – Dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis przy współpracy Henryka Baranowskiego – Dyrektora Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad uroczystością objął Marszałek Województwa Śląskiego Michał Czarski. W obchodach jubileuszu wezmą udział JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego - prof. dr hab. Janusz Janeczek oraz prof. dr hab. Wiesław Banyś - Prorektor ds. Nauki, Współpracy i Promocji Uniwersytetu. Program uroczystości Poniedziałek 17 listopada godz. 19.00 Teatr Korez w Katowicach (Plac Sejmu Śląskiego, GCK) Biesiada Romantyczna Dyskusja z udziałem Jubilata Profesora Ireneusza Opackiego oraz zaproszonych gości – prowadzenie: prof. UŚ dr hab. Aleksander Nawarecki Wtorek 18 listopada godz. 17.00 Teatr Śląski (Duża Scena) Ballady i romanse Adama Mickiewicza Spektakl dedykowany Profesorowi Ireneuszowi Opackiemu z okazji Jubileuszu 70-lecia urodzin Spektakl odbywa się w ramach XII Górnośląskiego Festiwalu Sztuki Kameralnej Podczas uroczystości Jubilatowi zostanie wręczona księga dedykowanych mu prac.