UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Janusz Janeczek uczestniczył będzie w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Obchody rozpocznie o godz. 10.00 występ orkiestry górniczej KWK "Wujek" w Katowicach, a następnie o godz. 10.30 Msza Święta za Ojczyznę w Archikatedrze Katowickiej, celebrowana przez Metropolitę Katowickiego Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. W trakcie Mszy Świętej wystąpi Chór Filharmonii Śląskiej w Katowicach. O godz. 12.30 odbędą się główne uroczystości pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego – przyjęcie meldunku przez Dowódcę Garnizonu, odegranie hymnu, uroczysty Apel Poległych, składanie kwiatów pod pomnikiem, defilada i pokaz musztry paradnej. Obchody Święta Niepodległości zakończy o godz. 14.00 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który odbędzie się w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.