XI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Judo

AZS UŚ

Dużym sukcesem zawodników judo z AZS UŚ zakończyły się, odbywające się 17 września 2011 r. w Sobótce, XI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Judo. W silnej obsadzie zawodników z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego, w składzie: Adam Górnik, Grzegorz Służałek, Piotr Służałek, zajęli wysokie lokaty.

Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w Judo Masters w kategorii M6 81 kg zdobył mgr Adam Górnik – starszy wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego, pokonując w finale Michała Fedora ze Słowacji. Tym samym nasz reprezentant obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku. Tydzień wcześniej, podczas VII International Czech Veteran Judo Championship for Men and Women mgr Adam Górnik wywalczył brązowy medal.

Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w Judo Masters w kategorii M4 60 kg zdobył Piotr Służałek. Jego brat – dr Grzegorz Służałek, adiunkt na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach, w kategorii M4 100 kg zajął IV miejsce.

Na niepowtarzalną atmosferę mistrzostw złożyły się między innymi sportowa rywalizacja oraz doskonale wykonywane techniki judo przez byłych zawodników – mistrzów regionów, Polski, zagranicy, uczestników mistrzostw Europy i świata, olimpijczyków. Przesłanie mistrza judo Yamashity: „Nie ma końca w uczeniu się judo” jeszcze raz potwierdziło, że nie liczy się wiek uczestników, ale cel do którego zmierzają – perfekcja ruchu i techniki walki, jedności ciała i psychiki.