DYSKUSJE O EUROPIE ZJEDNOCZONEJ

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja im. Friedricha Naumanna oraz Uniwersytet Śląski zapraszają na cykl paneli dyskusyjnych związanych z Unią Europejską. Spotkania będą się odbywały w auli Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach przy ul. Bankowej 11B. Program spotkań: Poniedziałek 27 października godz. 12.00 Czy potrzebujemy nowej tożsamości europejskiej w zjednoczonej Europie? Zaproszeni goście: prof. zw. dr hab. Marek Szczepański – Dyrektor Instytutu Socjologii UŚ Wojciech Czech – były Wojewoda Śląski dr Jerzy Gorzelik – Przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Czwartek 30 października godz. 12.00 Czy Unia Europejska da szansę demokracji? Zaproszeni goście: Róża Thun – prezes Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana prof. zw. dr hab. Genowefa Grabowska – Senator RP Bartłomiej Nowak – Centrum Stosunków Międzynarodowych Środa 5 listopada godz. 12.00 Czy Europa może się jednoczyć bez wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa? Zaproszeni goście: Bronisław Komorowski – Poseł na Sejm RP, były Minister Obrony Narodowej Zbyszek Zaborowski – członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Moderatorem paneli będzie Thaddäus Schäpe – dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.