WIZYTA CHIŃSKICH GOŚCI W UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

W sobotę 18 października w Uniwersytecie Śląskim będzie gościła delegacja Komisji Spraw Zagranicznych Chińskiej Ludowej Rady Polityczno-Konsultatywnej, która przyjedzie do Polski na zaproszenie prof. zw. dr hab. Genowefy Grabowskiej - Senator RP, Przewodniczącej Komisji Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej Senatu RP. Celem wizyty jest zapoznanie się z funkcjonowaniem Senatu RP oraz polską polityką zagraniczną rządu. Liu Janfeng – Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Chińskiej Ludowej Rady Polityczno-Konsultatywnej (drugiej izby parlamentu ChRL), Yuan Guisen – Ambasador ChRL w Polsce wraz z pozostałymi członkami chińskiej delegacji spotkają się z prof. dr. hab. Januszem Janeczkiem – JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego a następnie ze studentami Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się o godz. 11.30 w auli Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach, ul. Bankowa 11b, tematem będzie polityka zagraniczna Chin.