INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W JASTRZĘBIU ZDROJU

budynek UŚ w Jastrzębiu Zdroju W czwartek 9 października uroczysta inauguracja roku akademickiego 2003/2004 odbędzie się w Ośrodku Działalności Dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego w Jastrzębiu Zdroju. Wezmą w niej udział prof. UŚ dr hab. Halina Rusek - Prorektor ds. Filii w Cieszynie oraz prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz - Prorektor ds. Kształcenia, a także dziekani i prodziekani wydziałów uniwersyteckich, przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich oraz zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Ośrodek Działalności Dydaktycznej w Jastrzębiu Zdroju rozpoczął działalność w październiku 1998 roku. Studia prowadzone są przez trzy jednostki Uniwersytetu Śląskiego: Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Szkołę Zarządzania. Od roku akademickiego 2003/2004 w Ośrodku w Jastrzębiu – we współpracy z uniwersyteckim Ośrodkiem Działalności Dydaktycznej w Rybniku wchodzącym w skład Zespołu Szkół Wyższych – zostają uruchomione studia podyplomowe oraz kursy. Zespół Szkół Wyższych w Rybniku uroczyście zainauguruje nowy rok akademicki w piątek 10 października.