facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Śląski Salon Maturzystów

slaski salon maturzystow

Jak co roku we wrześniu odbędzie się kolejna edycja Śląskiego Salonu Maturzystów. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza odbywać się będzie w dwóch śląskich miastach: Katowicach oraz Gliwicach. 7 września 2011 r. Śląski Salon Maturzystów będzie miał miejsce na terenie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, natomiast 8 września 2011 r. wystawa edukacyjna zawita na Politechnikę Śląską.

Śląski Salon Maturzystów to ceniona kampania edukacyjna skierowana do nauczycieli oraz uczniów, którzy już wkrótce będą musieli podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki edukacyjnej. Jest to również doskonała okazja do spotkania się ze środowiskiem akademickim i poznania przyszłej uczelni. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy przy współpracy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich.

Jako gospodarz Śląskiego Salonu Maturzystów, Uniwersytet Śląski przygotował dla swoich kandydatów wiele dodatkowych atrakcji. Przed budynkiem Wydziału Prawa i Administracji drużyna futbolu amerykańskiego AZS Silesia Miners przeprowadzi pokazowy trening, a Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” zaprezentuje najpiękniejsze tańce. Kandydaci mogą liczyć na pomoc doradców zawodowych i psychologów, którzy będą udzielali rad dotyczących wyboru kierunku studiów. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zaprosi na konsultacje dotyczące prawidłowego przygotowywania bibliografii podmiotowo-przedmiotowej, niezbędnej w każdej pracy maturalnej z języka polskiego oraz zaprosi do poszukiwania właściwej literatury i materiałów. Ponadto przedstawiciele każdego z 12 wydziałów oraz pozostałych 5 jednostek dydaktycznych UŚ przybliżą specyfikę studiowania w poszczególnych jednostkach.

Kandydatami zaopiekuje się także sympatyczny USiołek – maskotka Uniwersytetu Śląskiego, który będzie rozdawał słodycze i gadżety promocyjne, natomiast telewizja internetowa UŚ przygotuje relację z tego wydarzenia. Muzyczną oprawę Śląskiego Salonu Maturzystów zapewni Studenckie Radio Egida.

Program wydarzenia


O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „W Katowicach i Gliwicach rusza Śląski Salon Maturzystów”. (06.09.2011)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „W Katowicach rusza salon maturzystów”. (07.09.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „Śląski Salon Maturzystów pomoże wybrać kierunek studiów”. (07.09.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Maturzyści z woj. śląskiego - przed nimi trudne wybory. Jaki przedmiot wybrać najlepiej?” (07.09.2011).

Śląski Salon Maturzystów w Polskim Radio Katowice (07.09.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „Perspektywy.pl” w artykule pt. „Salon Maturzystów - na Śląsku półmetek, następny Poznań ”. (07.09.2011).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Maturalna "polemika myśli". Największe błędy maturzystów”. (08.09.2011)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.