facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja „Cyfrowo wykluczeni”

widzialni

2 września 2011 r. o godz. 10.00 w auli nr 6 Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach odbędzie się konferencja „Cyfrowo wykluczeni”. Jej organizatorami są: Fundacja Widzialni, Uniwersytet Śląski oraz europoseł Rafał Trzaskowski.
Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z dostępnością serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego. Fundacja Widzialni przedstawi wyniki badań dotyczące problemu wykluczenia cyfrowego. W konferencji udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Prelekcje wygłoszą m.in.: rzecznik praw obywatelskich prof. dr hab. Irena Lipowicz, poseł do Parlamentu Europejskiego Rafał Trzaskowski, dyrektor Departamentu Odpowiedzialności Społecznej Microsoft Marek Kosycarz oraz dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA Włodzimierz Marciński.

W czasie konferencji ogłoszone zostaną wyniki III edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier”. W konkursie zostaną nagrodzone polskie serwisy internetowe najlepsze pod względem dostępności. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: serwisów administracji publicznej i serwisów komercyjnych.

Konferencja będzie transmitowana online.

Wydarzenie objął honorowym patronatem przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.widzialni.eu