Wieczór Narodów na cieszyńskim rynku

W poniedziałek, 15 sierpnia 2011 r., o 14.30 na cieszyńskim rynku odbędzie się wyjątkowe spotkanie 150 obcokrajowców z 30 krajów świata (m.in. z Korei, Japonii, Kanady, Egiptu, Tunezji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Węgier), którzy zaprezentują swoje narody i kulturę, nauczą narodowych tańców i poczęstują własnoręcznie przygotowanymi potrawami wszystkich zebranych uczestników spotkania. Widzowie będą mieli również okazję wziąć udział w konkursach dotyczących wiedzy ogólnej o poszczególnych krajach.

Jest to już dwudziesty pierwszy Wieczór Narodów organizowany w czasie trwania letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Początkowo spotkania miały bardziej kameralny charakter, jednak już wkrótce wzbudziły ogromne zainteresowanie nie tylko wśród samych uczestników letniej szkoły, ale i wśród mieszkańców Cieszyna, na stałe wpisując się w życie miasta.

Tegoroczną imprezę współfinansuje gmina Cieszyn.

Artykuł Barbary Śliż: „«Wieczór Narodów»: Spod UŚ na rynek w barwnym korowodzie” z 18 sierpnia 2011 r.