facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Druga rocznica adopcji Usiołka

1 sierpnia 2011 r. mijają dwa lata od kiedy Uniwersytet Śląski zaadoptował osiołka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Sympatyczny osioł Michał, który otrzymał wdzięczne imię USiołek, wzbudził żywe zainteresowanie społeczności akademickiej i szybko stał się jej ulubieńcem. Usiołek pojawia się w materiałach promocyjnych Uniwersytetu Śląskiego.

Najważniejsi goście, odwiedzający śląską Alma Mater, dostają w prezencie pluszową maskotkę, natomiast studenci i absolwenci mogą liczyć na breloczek z wizerunkiem zwierzaka.

W grudniu 2009 r. został ogłoszony konkurs na projekt maskotki inspirowanej USiołkiem. Autorką zwycięskiego pomysłu była Justyna Mikusz, studentka grafiki z Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie. Na podstawie jej pracy stworzono prototyp maskotki, która następnie została sprzedana na aukcji, z której pieniądze przekazano Fundacji „Mam Marzenie”.