III Festiwal Kultury Ekologicznej "ZIELONO MI"

W dniach od 3 do 8 listopada 2009 r. w kinoteatrze "RIALTO" odbędzie się III Festiwal Kultury Ekologicznej "ZIELONO MI". Patronat nad Festiwalem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś i TVP Katowice.

3 listopada o godz. 17.00 będzie miała miejsce uroczysta inauguracja Festiwalu, wykład inauguracyjny dr Anny Kalinowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego, poczęstunek wegetariański i projekcja filmu "HOME - S.O.S ZIEMIA" w reżyserii Y. Arthus-Bernarda.
Przez cały tydzień rano (seanse dla dzieci i młodzieży) i wieczorem będzie można zobaczyć wiele interesujących filmów dokumentalnych i fabularnych, niektóre z nich będą wyświetlane w Polsce po raz pierwszy. Projekcjom towarzyszyć będą dyskusje pofilmowe.
6 listopada gościem Festiwalu będzie Janina Ochojska - szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, a w środę (4 listopada) odbędą się warsztaty dla nauczycieli prowadzących edukację ekologiczną, natomiast w czwartek (5 listopada) warsztaty muzykoterapii.
Festiwal zakończy koncert Wolnej Grupy Bukowina - legendy poezji śpiewanej i piosenki turystycznej.

Więcej szczegółów w programie