Dni Akademickie w Chorzowie

Wybierz dobry kierunek

Po raz kolejny Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie uczestniczyć w Dniach Akademickich odbywających się 21 czerwca 2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Chorzowie.

W ramach spotkań z licealistami odbędą się zajęcia dla uczniów, prowadzone przez pracowników naukowych. Prof. UŚ dr hab. Jerzy Kansy przedstawi „Zastosowanie cząstek antymaterii w badaniach struktury materiałów”, natomiast dr Zdzisław Lekston zaprezentuje „Metale z pamięcią kształtu do zastosowań medycznych”.

Program przygotowany przez zaproszone uczelnie jest bogaty. Nie zabraknie warsztatów z informatyki, dziennikarstwa oraz zarządzania. Będzie można posłuchać wykładów na temat nowoczesnych mediów oraz twórczości Czesława Miłosza. Specjalnym gościem Dni Akademickich będzie poseł Marek Wójcik, który przybliży temat zbliżającej się prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

W tym roku na zaproszenie odpowiedziały uczelnie:

• Uniwersytet Śląski,
  • Uniwersytet Ekonomiczny,
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości,
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Humanistyczna,
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy,
  • Śląska Wyższa Szkoła Informatyczno-Medyczna.