Spotkanie z prof. zw. dr. hab. Józefem Bańką

21 czerwca 2011 r. o godz. 14.00 w sali audytoryjnej Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się spotkanie z prof. zw. dr. hab. Józefem Marianem Bańką z Zakładu Antropologii Filozoficznej i Filozofii Cywilizacji UŚ.

Józef Bańka jest filozofem, twórcą recentywizmu. Od 1976 do 1999 był dyrektorem Instytutu Filozofii UŚ, następnie przez dwie kadencje dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Jest autorem książek: „Filozofia cywilizacji”, „Filozofia techniki: Człowiek wobec odkrycia naukowego i technicznego”, „Świat poręczenia moralnego”, „Epistemologia jako odkrycie aktualnego momentu prawdy”.

W programie wydarzenia m.in. wystąpienie prof. dr. hab. Krzysztofa Wieczorka – kierownika Zakładu Logiki i Metodologii UŚ oraz prof. zw. dr. hab. Andrzeja Kiepasa – dyrektora Instytutu Filozofii, recytacje Bernarda Krawczyka – aktora i otwarcie wystawy pt. „66 dzieł śląskiego filozofa prof. Józefa Mariana Bańki”.

Spotkanie z prof. Józefem Marianem Bańką w Polskim Radio Katowice (21.06.2011)