WYNIKI KONKURSU GÓRNOŚLĄZACY W TRYBACH HISTORII 1939-1956

W piątek 27 czerwca w katowickiej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej odbędzie się uroczyste rozdanie nagród studentom Uniwersytetu Śląskiego - uczestnikom konkursu Górnoślązacy w trybach historii 1939-1956. W uroczystości, obok przedstawicieli IPN, weźmie udział prof. zw. dr hab. Jerzy Zioło - Prorektor ds. Ogólnych UŚ. Nagrody odbierze czworo studentów Uniwersytetu: Agnieszka Stępniewska (Wydział Nauk Społecznych, historia) – II nagroda za pracę Nazistowski ruch kobiecy na Górnym Śląsku w latach 1939-1945 Tomasz Ćwięk (Wydział Nauk Społecznych, politologia) – III nagroda za pracę Rewizja (nie)dokończona: historia Tomasza Ćwięka Michał Płachetka (Wydział Nauk Społecznych, historia) – wyróżnienie za pracę Rehabilitacja Górnoślązaków w Chorzowie po II wojnie światowej Joanna Wylężek (Wydział Nauk Społecznych, historia) – wyróżnienie za pracę Pogmatwane losy górnośląskiej rodziny polskiej (Wylężków, Frasków, Pisteloków) w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Komisja konkursowa, której przewodniczył dr hab. Ryszard Kaczmarek z Zakładu Historii Śląska Wydziału Nauk Społecznych UŚ, nie przyznała I nagrody. Początek uroczystości, która odbędzie się w sali konferencyjnej IPN przy ul. Kilińskiego 9 w Katowicach, o godzinie 10.00.