NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ A EDUKACJA

Koło Naukowe Polityków Społecznych oraz Sekcja ds. Niepełnosprawności Koła działające na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszają na konferencje naukową: Niepełnosprawność a edukacja - sytuacja ludzi niepełnosprawnych w systemie kształcenia wyższego, która odbędzie się w piątek 9 maja w godzinach 11.00 - 14.00 w Sali Rady Wydziału Nauk Społecznych w Katowicach, ul. Bankowa 11. Program konferencji 1. Ogólna charakterystyka niepełnosprawności - studenci (UŚ) 2. System edukacji wobec ludzi niepełnosprawnych – dr Sławomir Kantyka (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) 3. Bariery funkcjonalne i architektoniczne – dr Maria Zrałek (WNS) 4. Sytuacja osób niepełnosprawnych w Uniwersytecie Śląskim – Dominika Stygar (UŚ) 5. Możliwości i wsparcie ludzi niepełnosprawnych na drodze do wyższego wykształcenia – studenci (UŚ) Zachęcamy wszystkich zainteresowanych problematyką niepełnosprawności do udziału w konferencji!