UROCZYSTE OBCHODY 3 MAJA

3 maja w Katowicach odbędą się uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja i 82 Rocznicy Wybuchu III Powstania Śląskiego. W uroczystości w imieniu Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie uczestniczył prof. dr hab. Wiesław Banyś - Prorektor ds. Nauki, Współpracy i Promocji. Scenariusz przebiegu uroczystości: godz. 10.00 - Zbiórka uczestników uroczystości na placu przed Archikatedrą, występ orkiestry górniczej KWK "Wujek" w Katowicach, godz. 10.30 - Msza Święta za Ojczyznę w Archikatedrze Katowickiej, celebrowana przez Metropolitę Katowickiego Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia, w oprawie artystycznej chóru Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", godz. 12.10 - Przemarsz pod Pomnik Powstańców Śląskich, godz. 12.30 - Główne uroczystości pod Pomnikiem: - przyjęcie meldunku przez Dowódcę Garnizonu, - odegranie hymnu państwowego, - przemówienie okolicznościowe, - uroczysty Apel Poległych, - składanie kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich, wpis do Księgi Pamiątkowej, - odegranie "Roty", - wypuszczenie białych i czerwonych baloników, - występ Zespołu Majoretek, działających przy Miejskim Domu Kultury "Ligota" w Katowicach, - defilada, - pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry Wojsk Lotniczych Obrony Powietrznej w Bytomiu. Przejazd delegacji pod Pomnik Wojciecha Korfantego - złożenie kwiatów. Przejście delegacji pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego - złożenie kwiatów.