I edycja Nagrody Godła Promocyjnego Ikona Śląska

Przez dziesięć lat, z inicjatywy tygodnika regionalnego „Goniec Górnośląski” i JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego przyznawane były nagrody Godła Promocyjnego Śląski Oskar. W tym roku zmianie uległa nazwa tego prestiżowego wyróżnienia. Zmieniono ją na prośbę Amerykańskiej Akademii Filmowej, według której Oskar powinien kojarzyć się jedynie z filmem. Tradycja promowania wybitnych osobowości świata nauki, biznesu, kultury oraz samorządów promujących Śląsk będzie kontynuowana pod zmienioną nazwą – Nagroda Godła Promocyjnego Ikona Śląska.

Uroczystość wręczenia 12 statuetek I edycji Nagrody Godła Promocyjnego Ikona Śląska odbędzie się 20 maja 2011 r. o godz. 18.00 w hotelu Arsenal Palace (Chorzów, ul. Paderewskiego 35).

Laureatami tegorocznych wyróżnień są m.in.: Kamil Durczok, Arcelor Mittal, Fundusz Górnośląski i miasto Częstochowa.