REGIONALNA KONFERENCJA REKTORÓW W SZCZYRKU

W czwartek 10 kwietnia w Szczyrku odbędzie się kolejne posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich. W spotkaniu organizowanym przez Politechnikę Śląską będą uczestniczyć prof. dr hab. inż. Marek Bartosik - Sekretarz Stanu w Komitecie Badań Naukowych oraz dr Józef Lepiech - Zastępca Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Konferencja, poza kwestiami dotyczącymi prac KBN i MENiS w zakresie szkolnictwa wyższego, zajmie się również tematami referendum unijnego oraz funduszy inwestycyjnych. Obradom będzie przewodniczył prof. zw. dr hab. Tadeusz Wilczok – Prezydent RKRUA. W posiedzeniu jako Wiceprezydent Konferencji weźmie udział prof. dr hab. Janusz Janeczek – Rektor Uniwersytetu Śląskiego.