facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Stop narkotykom”

Rusza kolejna edycja akcji „Stop narkotykom”, organizowana przez: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Fundację Uśmiech Dzieciom oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Druga edycja ma zmieniona formułę. Kampanię na rzecz walki z narkomanią przekształcono w ogólnopolski festiwal filmowy pod nazwą „Bierzesz – przegrywasz”. Festiwal adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz środowisk studenckich. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy nagrać film w formie reportażu, dokumentu, fabuły, filmu komórkowego i przesłać go do 31 maja 2011 roku. Wśród nagród znajdują się m.in. warsztaty reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ.

Tematyka konkursu obejmuje takie zagadnienia, jak:
1. zagrożenia związane z zażywaniem środków odurzających (zdrowotne, społeczne, psychologiczne, prawne);
2. jak przekonać rówieśnika, żeby porzucił narkotyki?
3. zagrożenia związane z przypadkowym, niechcianym kontaktem z narkotykami;
4. narkotyki w moim środowisku;
5. kształtowanie pozytywnych postaw wobec policji;
6. rola mediów i rodziców w profilaktyce narkomanii.

Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz pokazy filmów będą miały miejsce 9 czerwca br. podczas gali finałowej.
Więcej informacji: www.stopnarkotykom.org.pl.

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „STOP narkotykom - ruszyła kolejna edycja ”. (29.04.2011).