WIEDZA WARTA INDEKSU

W piątek 28 marca o godz. 12.00 w auli Wydziału Techniki przy ul. Żeromskiego 3 w Sosnowcu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom VII Konkursu Wiedzy Technicznej. Zgodnie z uchwałą Senatu Uniwersytetu Śląskiego dwóch laureatów konkursu otrzyma indeksy na kierunek informatyka a pięciu na kierunek wychowanie techniczne Wydziału Techniki UŚ. Konkurs odbywał się pod patronatem JM Rektora UŚ i Prezydenta Miasta Sosnowca. Do tegorocznej rywalizacji przystąpili uczniowie 27 szkół średnich ogólnokształcących i techniczno-zawodowych z terenu Zagłębia Dąbrowskiego oraz po raz pierwszy z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie. Pierwszy etap zmagań przebiegał w poszczególnych szkołach, wyłaniając pięcioosobowe reprezentacje, które 3 marca przystąpiły do etapu drugiego, odbywającego się w Zakładzie Dydaktyki Przedmiotów Technicznych Wydziału Techniki UŚ. Pytania obejmujące zagadnienia z fizyki, matematyki i przedmiotów ogólnotechnicznych, opracowane zostały przez zespół nauczycieli akademickich pod kierunkiem prof. dr. hab. Jana Ilczuka. Pierwsze miejsce oraz indeks na kierunek informatyka zdobył Michał Miodek z Zespołu Szkół Elektronicznych w Sosnowcu. Zdobywca drugiego miejsca: Michał Krupiński otrzyma indeks na kierunek wychowanie techniczne, zdobywca trzeciego miejsca: Adam Bzowski na kierunek informatyka. Indeksami na kierunek wychowanie techniczne nagrodzeni zostali zdobywcy dalszych pięciu miejsc. Przyszłym studentom Uniwersytetu oraz wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu najserdeczniej gratulujemy!