POLSKO-FIŃSKIE WARSZATY

prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz Dzisiaj, we wtorek 25 marca, o godzinie 13.00 prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, Prorektor ds Kształcenia, spotkał się z grupą studentów i nauczycieli z Finlandii biorących udział w intensywnych warsztatach dotyczących sytuacji polityczno - gospodarczej Polski. Dwutygodniowe warsztaty, które rozpoczęły się 24 marca, odbywać się będą w Szkole Zarządzania oraz w Kolegium Języka Biznesu Uniwersytetu Śląskiego. Polscy studenci pojadą na podobne zajęcia do School of Management w fińskim Varkaus - prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca. Warsztaty organizowane są na podstawie porozumienia o współpracy i wymianie podpisanego przez Uniwersytet Śląski i Politechnikę Pohjois-Savon z Finlandii. Celem warsztatów jest zapoznanie studentów fińskich z warunkami życia, pracy i nauki w Polsce i na Śląsku. Wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego przekażą praktyczne informacje o systemie politycznym, transformacji gospodarki polskiej, sposobie zarządzania przedsiębiorstwami, systemie bankowym. Omówiony zostanie także system szkolnictwa wyższego.