Wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego w Korei

SJiKP UŚ

Prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz dr hab. Romuald Cudak, kierownik Pracowni Badań nad Językiem Polskim i Literaturą Polską na Świecie od 16 do 25 kwietnia 2011 roku prowadzić będą seminaria i wykłady z języka polskiego na Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych Hankuk w Seulu.

Wyjazd jest jednym z pierwszych działań podjętych w ramach nawiązanej niedawno umowy bilateralnej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Uniwersytetem w Seulu. W lutym na seulską uczelnię, jako visiting profesor, wyjechała dr hab. Magdalena Pastuch z Wydziału Filologicznego UŚ.

W czasie kwietniowej wizyty wykładowcy z UŚ przybliżą studentom zagadnienia związane z polską poezją współczesną, dialektami współcześnie występującymi w Polsce, a także polskimi tradycjami i obrzędami wielkanocnymi. Słuchacze będą mieli okazję skosztować smaku polskich potraw świątecznych oraz własnoręcznie wykonać pisanki.