Konkurs „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”

1 kwietnia 2011 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się finał wojewódzki VI edycji konkursu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. Do regionalnych rozgrywek przystąpiło 10 zespołów z całego Śląska. Zwycięzcami okazali się: Piotr Kurkiewicz, Jan Nalbert i Jerzy Kurzeja.

Uczestników oceniało jury, w skład którego wchodzili: Szymon Janecki, przewodniczący śląskiego Studenckiego Forum BCC, dr Tomasz Heryszek z Wydziału Nauk Społecznych UŚ oraz Dominika Hofman z portalu „Maturowo.edu.pl”.

Konkurs „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości” powstał z inicjatywy studentów aktywnie realizujących się w Studenckim Forum Business Centre Club. Jego ideą jest zwiększenie zainteresowanie przedsiębiorczością wśród młodzieży, nauka czerpania z wiedzy teoretycznej w celu rozwiązywania rzeczywistych problemów gospodarczych, pobudzenie kreatywności uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.najlepsze-zajecia.pl.