GOŚĆ Z KANADY NA WYDZIALE NAUK O ZIEMI

Katedra Geomorfologii Wydziału Nauk o Ziemi zaprasza na dwa spotkania: seminarium naukowe oraz wykład, których gościem będzie Prof. Dr. Garry K.C. Clarke z Department of Earth and Ocean Sciences (University of British Columbia, Vancouver, Canada). Spotkania odbędą się we wtorek i środę 18 i 19 lutego w budynku Wydziału Nauk o Ziemi. We wtorek 18 lutego o godz. 10.00 Prof. Dr. Garry K.C. Clarke poprowadzi seminarium naukowe Paleohydraulics of Ice Age Megafloods (How large was the glacier outburst flood that triggered the 8200 BP climate event). W środę 19 lutego o godz. 12.00 wygłosi wykład gościnny z glacjologii Icy Fingers on the Climate Switch. Cryospheric Forcing of Ice Age Climate Variability. Oba spotkania odbędą się w sali nr 128 (I piętro) w budynku Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu, ul. Będzińska 60 (dojazd z Katowic autobusami linii 40 i 154). Serdecznie zapraszamy do udziału!