I Akademickie Mistrzostwa Śląska w Aerobiku Sportowym

27 marca 2011 r. w małej hali „Spodka” rozegrane zostały Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Śląska w Aerobiku Sportowym zorganizowane przez Uniwersytet Śląski. Zawody otworzył dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. UŚ dr hab. Maciej Sablik. Imprezę przygotowaną przez Katarzynę Ostrowską i Agnieszkę Jaroszewską koordynował i wspierał Akademicki Związek Sportowy.

Zawody tego typu zorganizowano po raz pierwszy i było wielką niewiadomą ilu będzie uczestników i jaki zaprezentują poziom. Ostatecznie zgłosiły się cztery śląskie uczelnie: Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Śląski. Rywalizowano w kategorii solistek, solistów, dwójek mieszanych i trójek. Drużynowo zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego, za nią Uniwersytet Śląski, następnie Politechnika Śląska i Uniwersytet Ekonomiczny.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Solistki:
1. Agnieszka Nawrocka (AWF);
2. Ewa Papla (AWF);
3. Natalia Mordarska (UŚ).

Soliści:
1. Kamil Mrozowski (UŚ);
2. Adrian Mrozek (Politechnika), Damian Barański (UE).

Dwójki mieszane:
1. Natalia Mordarska, Kamil Mrozowski (UŚ);
2. Paulina Zieleźnik, Szymon Rusinowski (UŚ).

Trójki:
1. Agnieszka Nawrocka, Anna Szóstak, Ewa Papla (AWF);
2. Ewa Papla, Aleksandra Stężały, Sandra Gościniak (AWF);
3. Natalia Gajer, Marcelina Dziwak, Kamila Gołębiowska (UŚ).