facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

7. Studencki Festiwal Nauki

Od 11 do 14 kwietnia 2011 r. trwać będzie 7. Studencki Festiwal Nauki. Uniwersytet Śląski otworzy swoje aule, biblioteki, pracownie i laboratoria. Jest to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim, a także do spotkań i rozmów, zdobycia informacji, których próżno szukać w ulotkach, informatorach i w internecie.

Studencki Festiwal Nauki jest największym wydarzeniem na terenie województwa śląskiego, wspierającym uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podjęciu decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Centralnym wydarzeniem festiwalowym będzie Jarmark Wiedzy (14 kwietnia). Na ulicy Bankowej w Katowicach powstanie miasteczko namiotowe. Studenci przygotują szereg atrakcji. Uczniowie będą mogli zapoznać się między innymi z prezentacją budowy i obsługi robotów, wziąć udział w eksperymentach polowego laboratorium chemicznego oraz poznać najnowocześniejsze osiągnięcia z zakresu trójwymiarowego programowania. Na humanistów czekają natomiast wielkopowierzchniowe gry historyczne, kąciki literackie, wykopaliska archeologiczne i wiele innych atrakcji.

Szczegóły dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie internetowej oraz na Facebooku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego.

 


 

O wydarzeniu napisał serwis „students.pl” w artykule pt. „7. Studencki Festiwal Nauki ”. (28.03.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „Wiadomości24.pl” w artykule pt. „7. Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim już w kwietniu! ”. (01.04.2011).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” (06.04.2011)

O badaniu napisał serwis PAP Nauka w Polsce w artykule pt. „7. Studencki Festiwal Nauki na Śląsku” (08.04.2011)

Jarmark wiedzy w Polskim Radio Katowice (14.04.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Jarmark Wiedzy na Bankowej na zakończenie 7. Studenckiego Festiwalu Nauki” (14.04.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „gazetacodzienna.pl” w artykule pt. „7. Festiwal Nauki na UŚ za nami ”. (21.04.2011).

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.