Dyskusja podsumowująca wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji UŚ

5 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00 w Galerii Architektury SARP przy ul. Dyrekcyjnej 9 w Katowicach odbędzie się dyskusja pokonkursowa podsumowująca wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego UŚ w Katowicach.

W dyskusji udział wezmą laureaci I nagrody: Mikołaj Kadłubowski (Grupa 5 Architekci) i Jordi Badia (BAAS) oraz członkowie jury konkursowego. O godz. 15.00 zostaną zaprezentowane etiudy filmowe studentów WRiT UŚ w Katowicach. Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się wykład Mikołaja Kadłubowskiego i Jordi Badia, podczas którego przedstawione zostaną najciekawsze projekty ich pracowni.

Mikołaj Kadłubowski ukończył Wydział Architektury University of Waterloo w Kanadzie i pracował tam jako asystent. Jest współtwórcą warszawskiej pracowni architektonicznej Grupa 5 Architekci, założonej w 1998 r.

Jordi Badia jest absolwentem Wydziału Architektury w Barcelonie. Założył w 1994 r. BAAS Architects. Od 2001 r. pracuje jako profesor na Wydziale Architektury w Barcelonie (Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Barcelona) i Uniwersytecie w Katalonii (Polytechnic University of Catalonia). Równocześnie od 2009 r. jest profesorem w Międzynarodowej Szkole w Katalonii (International School of Catalonia) i Szkole Architektury (Escuela técnica superior de arquitectura).

Wystawę prac konkursowych na nową siedzibę WRiT UŚ w Katowicach można oglądać w Galerii Architektury SARP w Katowicach od 24 marca do 8 kwietnia 2011 r. w godz. od 10.00 do 18.00.