facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Dzień Kultury Arabskiej

Wydział Filologiczny UŚ

6 kwietnia 2011 r. o godz. 9.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu odbędzie się Dzień Kultury Arabskiej. Wydarzenie ma na celu m.in. popularyzację wiedzy o świecie arabskim i przedstawienie bogactwa jego kultury. 

Program Dnia Kultury Arabskiej składa się dwóch części: naukowej i artystycznej. W części naukowej studenci UŚ oraz zaproszeni goście przedstawią referaty, m.in. „Strój w świecie arabskim”, „Kobieca seksualność w islamie na tle innych religii monoteistycznych”, „Taniec brzucha – historia, fakty i mity”. W części artystycznej przewidziano koncert oraz pokazy tańca arabskiego.

Na uczestników czekają również takie atrakcje, jak: konkurs wiedzy o świecie arabskim, lekcja języka arabskiego, pokaz kaligrafii, zdobienie dłoni henną czy degustacja potraw i napojów arabskich.

Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, w tym roku swój udział zapowiedziało około dwustu uczniów z województwa śląskiego i małopolskiego.

Organizatorem Dnia Kultury Arabskiej są studenci filologii angielskiej UŚ. W ramach tego kierunku Instytut Języka Angielskiego już od dwunastu lat prowadzi program tłumaczeniowy z językiem arabskim. Studenci mają okazję uczyć się języka arabskiego, poznawać literaturę oraz kulturę świata arabskiego i muzułmańskiego.

Harmonogram Dnia Kultury Arabskiej


O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” (05.04.2011)

Dzień Kultury Arabskiej w Sosnowcu  w Polskim Radio Katowice (06.04.2011)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” (07.04.2011)

O wydarzeniu napisało „Twoje Zagłębie” w artykule pt. „ Z Arabami za pan brat ” (08.04.2011)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „ Kobieta orientu inaczej ” (15.04.2011)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.