O CZESKIEJ SLAWISTYCE

W dniach od 27 do 31 stycznia gościem Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej UŚ jest Prof. PhDr. Ivo Pospíšil, DrSc., Przewodniczący Czeskiego Komitetu Slawistów, Kierownik Katedry Slawistyki na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Program pobytu Profesora obejmuje kwerendy biblioteczne oraz wykład na temat czeskiej slawistyki, który odbędzie się w środę 29 stycznia w Bibliotece Śląskiej (sala Benedyktynka); początek o godzinie 11.00. Wizytę umożliwia dwustronna umowa między Uniwersytetem Masaryka w Brnie a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Prof. Pospíšil od kilku lat współpracuje z zespołem slawistów, kierowanym przez prof. Józefa Zarka, a niedawno był recenzentem książki habilitacyjnej dr. Dariusza Rotta.