AMBASADOR REPUBLIKI SŁOWACJI Z WIZYTĄ

Informujemy, że dzisiaj, w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 10.00 JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - prof. Janusz Janeczek spotyka się z Ambasadorem Republiki Słowacji - Panią Magdą Vášáryovą. Spotkanie dotyczy dalszej współpracy, zwłaszcza w kwestii wspierania nauki języka i literatury słowackiej, a także poszerzenia i wzbogacenia wiedzy studentów Uniwersytetu Śląskiego o Słowacji i jej historii. Pani Ambasador osobiście zaangażowana jest w organizację kolejnej konferencji przygotowywanej przez polskich słowacystów na Uniwersytecie Śląskim pod hasłem X lat Republiki Słowackiej z perspektywy słowacystyki w Polsce. Konferencja ta organizowana jest z okazji obchodów 10. rocznicy powstania Republiki Słowackiej i odbędzie się od 3 do 4 kwietnia i wezmą w niej udział goście i specjaliści z Polski i Słowacji.