GOŚCIMY AMBASADORA KANADY

Ambasador Kanady - Ralph Lysyshyn Dzisiaj w środę 22 stycznia Uniwersytet Śląski w Katowicach odwiedzi Ambasador Kanady - Ralph Lysyshyn. Pan Ambasador spotka się o godzinie 13.00 z Rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. Januszem Janeczkiem. Rozmowa dotyczyć będzie głównie istniejących już kontaktów Uniwersytetu Śląskiego z kanadyjskimi ośrodkami naukowymi oraz kulturalnymi utrzymywanymi przede wszystkim przez Instytut Kultury i Literatury Brytyjskiej i Amerykańskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Strona kanadyjska w szczególny sposób zainteresowana jest ofertą edukacyjną naszej uczelni przybliżającą studentom aspekty języka, historii i kultury Kanady. Dla Pana Ambasadora jest to pierwsza wizyta w regionie śląskim, oprócz wizyty w Uniwersytecie Śląskim spotka się jeszcze z Marszałkiem Województwa Śląskiego Michałem Czarskim oraz Prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem.