facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Game Day 2011

Game Day 2011

15 kwietnia 2011 r. rozpocznie się kolejna edycja konferencji poświęconej tworzeniu gier komputerowych Game Day 2011. Cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno firm i osób związanych z branżą gier, twórców niezależnych a także pracowników firm, jak i studentów oraz uczniów. 

Konferencja odbędzie się 15–16 kwietnia 2011 r. w dwóch sosnowieckich wydziałach Uniwersytetu Śląskiego. Wykłady i prezentacje będą miały miejsce na Wydziale Nauk o Ziemi, natomiast warsztaty i konkursy będą się odbywać na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach.

W konkursie firmy Nicolas Games do wygrania będzie implementacja projektu w grze, natomiast dla gry Ether Fields będzie można nagrać dialogi do gry. Firma Wacom zorganizowała konkurs na pomysł aplikacji i gry. Dla trzech najlepszych projektów do wygrania są tablety.

Rynek gier to nie tylko nowoczesny przemysł, to także wiedza i wykształcenie. Dlatego celem Game Day jest ukazanie procesu tworzenia gier, z dwóch perspektyw: jako dziedziny wiedzy i dziedziny biznesu. Jak podkreślają organizatorzy – Koło Naukowe Informatyków Uniwersytetu Śląskiego – jest to także szansa na powstanie nowych pomysłów, idei, wymianę wiedzy i doświadczenia oraz tworzenie nowych zespołów projektowych.

Rejestracja elektroniczna na wydarzenie rozpocznie się 20 marca 2011 roku (http://codeguru.pl). Udział w konferencji jest bezpłatny. Opiekę naukową nad Game Day sprawuje prodziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach dr hab. Urszula Boryczka.

Wydarzenie skierowane jest do: osób pracujących przy produkcji gier wideo, freelancer'ów, studentów, amatorskich twórców gier, pasjonatów gier, osób związanych z branżą gier, pracowników firm programistycznych i graficznych, mediów branżowych, graczy i każdego zainteresowanego w każdym przedziale wiekowym.

Szczegółowe informacje nt. konferencji zostały opublikowane na stronie: http://gameday.com.pl/2011.

O wydarzeniu napisał serwis „Wydarzenia.edu.pl” w artykule pt. „Game Day 2011 na Uniwersytecie Śląskim ”. (27.02.2011).

Konferencja Game Day w Polskim Radio Katowice (15.04.2011)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.