MINISTER TOMASZ GOBAN-KLAS GOŚCIEM UNIWERSYTETU

Dzisiaj we wtorek 17 grudnia gościem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie prof. dr hab. Tomasz Goban-Klas - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu. Celem wizyty Pana Ministra jest debata na temat szkolnictwa wyższego oraz sytuacji uczelni publicznych, zwłaszcza Uniwersytetu Śląskiego w kontekście decyzji Sejmu o nieprzyznaniu dotacji dla Wydziału Prawa i Administracji. Prof. Tomasz Goban-Klas obejrzy aktualnie prowadzone w Uniwersytecie Śląskim inwestycje budowlane: powstający Wydział Prawa i Administracji w Katowicach, aulę Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu oraz Instytut Informatyki Wydziału Techniki w Sosnowcu. O godzinie 15.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii spotka się z Rektorami i Dziekanami uczelni. Gość z Ministerstwa zostanie też na Wieczorze Wigilijnym, który rozpocznie się o godzinie 17.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu przy ul. Bankowej 12 w Katowicach.