facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

MULTIMEDIALNA EGZEMPLIFIKACJA ZASAD FIZYKI

Wiktor Niedzicki Katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zaprasza na konwersatorium, podczas którego redaktor Wiktor Niedzicki, popularyzator nauki, dziennikarz radia i telewizji, związany z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej wygłosi wykład: Multimedialna egzemplifikacja zasad fizyki. Konwersatorium odbędzie się w środę 11 grudnia o godz. 14.00 w Sali Audytoryjnej III Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 4. Wiktor Niedzicki jest autorem słynnych popularno-naukowych programów telewizyjnych, takich jak „Laboratorium”, „Cyrk Fizyków”, „Nobel dla Polaka”, czy „Kuchnia”. W trakcie swojego wykładu-pokazu opowie o niektórych problemach popularyzacji fizyki i przedstawi ich praktyczne rozwiązania odwołując się do teorii informacji. Dla ilustracji swojego wykładu Autor zademonstruje szereg eksperymentów, w szczególności tych związanych z prawem Archimedesa i detekcją promieniowania jonizującego. Wspomni także o synergetycznym wykorzystaniu aktywnych czynników percepcji zmysłowej w nietrywialnej, multimedialnej egzemplifikacji zasad fizyki. Serdecznie zapraszamy do udziału!