facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Wyślij Wolność Białorusi”

NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego organizuje akcję „Wyślij Wolność Białorusi”. 17 lutego 2011 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego studenci będą pisać listy protestacyjne w obronie Białorusina, Andrieja Sannikau – aresztowanego działacza opozycyjnego.

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy filmów o tematyce ochrony praw człowieka oraz prezentacje. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się ze studentami z Białorusi, którzy studiują na Uniwersytecie Śląskim. O godz. 15.00 prof. dr hab. Bogdan Dembiński, zastępca dyrektora Instytutu Filozofii, wygłosi krótki wykład nt. wolności.

Listy będzie można pisać również na Wydziałach: Prawa i Administracji, Nauk Społecznych, Filologicznym w Katowicach.

„Wyślij Wolność Białorusi” w Polskim Radio Katowice (17.02.2011)