facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

PRZYSTANEK UNIA EUROPEJSKA

Logo AEGEE Europejskie Forum Studentów AEGEE w Katowicach oraz Naukowe Koło Integracji Europejskiej Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na eurodebatę Przystanek Unia Europejska, która odbędzie się w środę 11 grudnia w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych przy ulicy Bankowej 11 w Katowicach. Eurodebata organizowana jest w ramach ogólnoeuropejskiego projektu „Unidebate Marathon” pod patronatem Komisji Europejskiej, przewidującego 100 otwartych debat europejskich w ciągu 30 dni w 43 krajach Europy i na 271 uniwersytetach. Partnerami w projekcie są Komisja Europejska, Euractive, European Students Network ESN, The National Unions of Students in Europe ESIB oraz European Confederation of Junior Enterprises JADE. Program spotkania: 10.00 – Powitanie gości: 10.15 – dr Marek Migalski (UŚ): Czy poszerzenie Unii Europejskiej zmieni pojęcie demokracji w Europie? 10.40 – Pytania z sali i dyskusja 10.50 - Krzysztof Kacuga, Wiceprezes Fundacji Edukacja dla Demokracji: Społeczeństwo obywatelskie w Polsce i Unii Europejskiej 11.20 - Pytania z sali i dyskusja 11.30 – przerwa 11.45 – Piotr Nowina-Konopka, wicedyrektor College of Europe w Natolinie oraz Bartłomiej Nowak, przedstawiciel do Konwentu Europejskiego Młodych: Czy poszerzenie Unii Europejskiej wpłynie na zwiększenie odpowiedzialności rządów narodowych wobec obywateli? 12.25 – Pytania z sali i dyskusja 12.40 – Cyril Bouyeure, pierwszy radca Ambasady Francuskiej w Warszawie oraz Anna Pudło, asystentka Senator Genowefy Grabowskiej, przedstawicielka do Konwentu Europejskiego Młodych: Czy potrzebujemy konstytucji europejskiej? 13.20 – Pytania z sali i dyskusja 13.35 – Bogdan Góralczyk, Dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Zagranicznych RP, pracownik Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego: Poszerzenie i co dalej? Jak będą zmieniać się granice Unii Europejskiej? 14.05 – Pytania z sali i dyskusja 14.20 - Zakończenie Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką europejską do udziału w debacie!