10 LAT STUDIÓW KLASYCZNYCH W UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

Koło Młodych Klasyków zaprasza na sesję naukową z okazji dziesięciolecia istnienia studiów klasycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Sesja odbędzie się we wtorek 3 grudnia w Katedrze Filologii Klasycznej Uniwersytetu Filologicznego przy placu Sejmu Śląskiego 1 w Katowicach. W programie sesji: godz. 11.00 - uroczyste otwarcie godz. 11.15 - dr Tadeusz Aleksandrowicz: Dziesięć lat filologii klasycznej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach godz. 11.45 - Patrycja Matusiak: Historia Koła Młodych Klasyków godz. 12.30 - prof. dr hab. Joanna Rostropowicz: Królowie i ich przyjaciele - poeci na hellenistycznych dworach godz. 13.00 - mgr Przemysław Marciniak: Poczucie humoru w Bizancjum godz. 13.30 - dr Tomasz Sapota: Mit u Juwenalisa godz. 14.00 - mgr Anna Malina: Mors hominum hominum felix. Śmierć konstrukcja czy dekonstrukcja w Consolatio Philosophiae? godz. 14.30 – zamknięcie sesji Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!