facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wydział Radia i Telewizji UŚ

Siedziba Wydziału Radia i Telewizji UŚ w finale konkursu o nagrodę Mies van der Rohe 2019

Wielokrotnie nagradzany budynek nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znalazł się jako jedyny z Polski na tzw. krótkiej liście kandydatów do tegorocznej nagrody w dziedzinie współczesnej architektury Mies van der Rohe – najbardziej prestiżowego, przyznawanego przez Komisję Europejską, Parlament Europejski oraz Fundację Miesa van der Rohe raz na dwa lata wyróżnienia. Jej laureatami są autorzy projektów, które wyznaczają nowe trendy w światowej architekturze.

Wyłanianie zwycięzcy odbywa się w czterech etapach: 11 grudnia 2018 roku jury ogłosiło listę 383 nominowanych projektów. Z Polski zakwalifikowano aż 18 budynków.