Noc z teatrem na Wydziale Filologicznym UŚ

Najważniejsze spektakle ostatnich lat będzie można zobaczyć w nocy na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Całonocne projekcje nagranych przedstawień odbywać się będą w ramach projektu „Nocki teatralne”, który stanowi inicjatywę studentów kulturoznawstwa. Projekcje połączone będą z prelekcją, wykładami lub warsztatami.

„Nocki teatralne” to propozycja odejścia od formy sztywnego akademickiego wykładu oraz zakurzonego teatralnego fotela na rzecz pokazania teatru w przystępnej i atrakcyjnej formie. Całonocne spotkanie odbędzie się 12/13 kwietnia 2013 r. od godz. 19.30 do 6.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1). Gościem specjalnym będzie prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek.

Noc z teatrem to nie tylko nietypowa propozycja spędzania piątkowego wieczoru. Projekt ma na celu przybliżenie osiągnięć współczesnego teatru zwłaszcza młodym osobom, nierzadko znudzonym utartymi interpretacjami klasyki. Organizatorzy chcą pokazać, że teatr jest miejscem dyskusji na najważniejsze tematy oraz doskonałym komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości. W założeniu impreza ma mieć charakter cykliczny.

Na spotkaniu 12 kwietnia będzie można zobaczyć takie widowiska, jak: „2007: Macbeth” (reż. Grzegorz Jarzyna), „Burza” (reż. Krzysztof Warlikowski), „H.”(reż. Jan Klata) czy „Hamlet Stanisława Wyspiańskiego” (reż. Jerzy Grzegorzewski). Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną – eteatralni@gmail.com. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie facebook.com/nockiteatralne.