„Noc cyfrowej żaby” w ramach Śląskiej Nocy Naukowców 2011

23 września 2011 r. o godz. 20.00 w kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się warsztat pt. „Noc cyfrowej żaby”. Prowadzący, dr hab. Bogdan Doleżych z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii UŚ, zaprezentuje dwa programy: The Digital Frog i V- Frog, które poprzez wirtualną sekcję stanowią ciekawy sposób nauczania anatomii człowieka i zwierząt. Uczestnicy będą mogli nauczyć się obsługiwać wirtualne nożyczki, skalpel i sondę.

Zajęcia odbędą się w ramach Śląskiej Nocy Naukowców, organizowanej przez Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego. Śląska Noc Naukowców to niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, komentarze znanych i lubianych naukowców.

Szczegółowe informacje o Śląskiej Nocy Naukowców 2011 dostępne są na stronie: www.nocnaukowcow.com.pl.

Sylwetka naukowca
Dr hab. Bogdan Doleżych jest fizjologiem, adiunktem w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego. Naukowo specjalizuje się w fizjologii przewodu pokarmowego. Wielokrotnie był wybierany przez studentów „wykładowcą roku”.

Aby poczuć klimat Śląskiej Nocy Naukowców można wykonać eksperymenty, które opisali naukowcy Uniwersytetu Śląskiego. Dr hab. Bogdan Doleżych proponuje „Wirtualną sekcję żaby”.