facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Noc Biologów 2014

10 stycznia 2014 r. odbędzie się trzecia „Noc Biologów”. Jest to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie wydziały przyrodnicze z całej Polski, w tym także Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Akcja ma na celu pokazanie, jak wyglądają nowoczesne laboratoria, jak prowadzi się prace badawcze i jak kształci się przyszłych biologów, biotechnologów czy specjalistów zajmujących się ochroną środowiska.

„Nocne Manewry, czyli co organizmy robią nocą?” jest tematem przewodnim, który zgłębiać będą uczestnicy katowickiego spotkania. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne wykłady popularno-naukowe, pokazy, warsztaty oraz zajęcia laboratoryjne, które przybliżą fascynujący świat bakterii, roślin i zwierząt. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale uczestniczyć w niej mogą wszyscy zainteresowani, którzy chcą odwiedzić nowoczesne laboratoria oraz zapoznać się z tematyką badawczą realizowaną przez naukowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano również konkursy z nagrodami, umożliwiające zgłębienie tajemnic przyrody ożywionej.

Uroczysta inauguracja odbędzie się o godz. 16.00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9). Zajęcia będą odbywać się od godz. 17.00 w budynkach Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ (Katowice, ul. Bankowa 9 oraz ul. Jagiellońska 28).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska prof. zw. dr hab. Iwona Szarejko.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.