facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Nie kupuj! Adoptuj!

Rusza kolejna akcja na rzecz zwierząt, organizowana w ramach projektu „Uniwersytet pomaga”. Kampania, która przebiega pod patronatem JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na los zwierząt przebywających w schroniskach, ale przede wszystkim zachęca do opieki nad bezdomnymi czworonogami.

Adopcja ratuje życie. Bezdomne psy i koty, przebywające w schroniskach, często nie mogą przystosować się do warunków w nich panujących, życiu w schronisku towarzyszy stres, tęsknota, walka o dominację, choroby. Adopcja zmniejsza również skalę zjawiska pseudohodowli zwierząt, w których czworonogi są traktowane jedynie jako źródło dochodów. Jak przekonują organizatorzy akcji, Polska jest krajem zmagającym się z problemem nielegalnego handlu zwierzętami oraz społecznym przyzwoleniem na okrutne traktowanie zwierząt. Dając dom – dajemy nadzieję i zyskujemy miłość. Przygarnięty pies czy kot stają się bowiem prawdziwymi i oddanymi przyjaciółmi, którzy szybko adaptują się do nowych, domowych warunków. Dlatego przed zakupem pupila, warto odwiedzić schronisko.

Adresy stron internetowych najbliższych schronisk i Stowarzyszenia Nadzieja na Dom:

Psy ze schronisk oraz te, które znalazły już dom będzie można zobaczyć również 26 maja 2012 r. w Sosnowcu podczas „Marszu na Czterech Łapach”. Wydarzenie to wpisuje się sosnowieckie Dni Aktywności Obywatelskiej. Korowód, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście przejdzie ulicami Sosnowca do Parku Sieleckiego. Tam organizator marszu, Stowarzyszenie Nadzieja na Dom, będzie miał swoje stoisko, przy którym specjaliści, weterynarz i behawiorysta, udzielać będą bezpłatnych porad. Nie zabraknie również wolontariuszy, którzy rozdawać będą ulotki i przekonywać dlaczego warto zaadoptować zwierzę, zamiast je kupić. Akcja jest ma charakter edukacyjny i wpisuje się w realizację nowej regulacji prawnej – planu walki z bezdomnością. Organizatorzy zaplanowali również konkurs na „Azylanta Roku” oraz występ wokalny Janiny Sabat, studentki z Wydziału Filologicznego UŚ.

 

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.