facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego laureatami konkursów NCN

Logo NCN

Narodowe Centrum Nauki po raz dwunasty ogłosiło wyniki konkursów Opus, Preludium i Sonata, a po raz trzeci – międzynarodowego programu Polonez. W tej edycji na badania podstawowe przeznaczonych zostanie łącznie ponad 463 mln zł, a dofinansowanie otrzymają 1042 projekty. Wśród laureatów konkursów NCN są naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego. Sześć projektów uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu Opus, natomiast cztery – w ramach Sonaty.

W konkursie Opus 12 startować mógł każdy naukowiec, niezależnie od stażu i stopnia naukowego. Do programu zakwalifikowało się 409 projektów, wśród nagrodzonych badaczy znaleźli się pracownicy Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ:

a także naukowcy z Wydziału Nauk o Ziemi:

Wsparcie w prowadzeniu innowacyjnych badań z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury lub oryginalnego rozwiązania metodologicznego to cel konkursu Sonata, którego budżet wynosi 91 mln zł. W konkursie adresowanym do osób rozpoczynających karierę naukową dofinasowanie uzyskają autorzy 224 projektów, wśród nich badacze z Uniwersytetu Śląskiego:

Szczegółowe informacje oraz listy rankingowe dostępne są na stronie Narodowego Centrum Nauki: www.ncn.gov.pl