Najpopularniejsze publikacje akademickie dostępne online w bibliotekach UŚ

22.10.2018 - 15:19 aktualizacja 22.10.2018 - 15:19
Redakcja: admin

eBook Collection (EBSCOhost) to nowa baza publikacji akademickich dostępna w bibliotekach Uniwersytetu Śląskiego. Z zasobów pełnotekstowej interdyscyplinarnej bazy książek można korzystać stacjonarnie – na komputerach uniwersyteckiej sieci w CINiB-ie lub wydziałowych bibliotekach (dostęp odbywa się bez rejestracji i zakładania konta bibliotecznego) lub zdalnie – dostęp poprzez logowanie w systemie HAN za pomocą danych do konta bibliotecznego.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: architekturę, biznes i ekonomię, chemię, fizykę, informatykę, inżynierię, nauki stosowane, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce naukowe w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, prawo, psychologię, nauki społeczne i inne. Na platformie dostępne są pełne teksty ponad 150 tys. książek wydawanych m.in przez takie wydawnictwa jak: Oxford University Press, MIT Press, State University of New York Press, Cambridge University Press, University of California Press czy McGill-Queen’s University Press oraz Harvard University Press.

Dodatkową możliwością korzystania z bazy jest zapisywanie e-książek na własnym komputerze za pomocą darmowego programu Adobe Digital Editions, na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem aplikacji Bluefire Reader, a także zapisywania ustalonej przez wydawcę liczby stron w postaci plików pdf i przesyłania na skrzynkę pocztową lub wydrukowania.

Szczegółowe informacje na temat zasobów platformy i form korzystania dostępne są na stronie: www.ciniba.edu.pl.