facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Nagrodzone publikacje akademickie

Zdjęcie: otwarta książka w dłoniach

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich im. Adama Łysakowskiego przyznało nagrodę naukową za rok 2018 w kategorii prace o charakterze teoretycznym, metodologicznym i źródłowym publikacji pt. „Modelowanie procesu wyszukiwania informacji naukowej. Strategie i interakcje”. Książka, której autorem jest dr hab. Arkadiusz Pulikowski z Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukazała się nakładem uniwersyteckiej oficyny wydawniczej.

Nagroda przyznawana jest od 1983 roku i ma na celu promowanie w środowisku bibliotekarskim autorów, których prace mają istotne znaczenie dla rozwoju teorii oraz doskonalenia praktyki bibliotecznej i informacyjnej. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 11 publikacji w 4 kategoriach, a wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2019 roku podczas Warszawskich Targów Książki.

Podczas tej samej gali ogłoszone zostały wyniki „Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2019”. Wyróżnienia rektora Politechniki Warszawskiej dla publikacji w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych otrzymały dwie prace, które także ukazały się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego: „Historia odkryć pierwiastków chemicznych” autorstwa prof. dr. hab. Jana Małeckiego z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ oraz książka autorstwa dr Joanny Ewy Szafraniec z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ – „Moja mapa. Tworzenie map w technologiach geoinformacyjnych. Przewodnik uzupełniający do laboratoriów z podstaw kartografii”. 

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.