Nabór na studia podyplomowe na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego

Logo Wydziału Teologicznego

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego trwa nabór na Studia Podyplomowe Rodziny oraz na Studia Podyplomowe Katechezy Przedszkolnej.

Pierwsze z nich kierowane są do:

• osób świeckich, które zamierzają podjąć posługę we wspólnotach parafialnych jako doradcy rodziny,
  • księży oraz osób konsekrowanych zainteresowanych zdobyciem specjalistycznej wiedzy oraz szczególnych kompetencji, umożliwiających urzeczywistnianie pogłębionego duszpasterstwa rodzin; studia te wpisują się w realizację tzw. formacji stałej. Wymagana jest pisemna zgoda bezpośredniego przełożonego na podjęcie studiów,
  • osób zainteresowanych problematyką rodziny.

Kierownikiem studiów jest dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. Antoni Bartoszek.

Termin składania dokumentów upływa 9 lutego 2017 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.kandydat.us.edu.pl.

Studia Podyplomowe Katechezy Przedszkolnej kierowane są natomiast do osób posiadających uprawnienia pedagogiczne i nauczycielskie do pracy w placówkach wychowania przedszkolnego, tj. do absolwentów studiów wyższych w zakresie wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego.
Kierownikiem studiów jest ks. dr Roman Buchta z Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki, Homiletyki i Katechetyki.

Termin składania dokumentów upływa 16 lutego 2017 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.kandydat.us.edu.pl.