Nabór do II edycji Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

04.07.2018 - 09:33 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Związkiem Górnośląskim ogłasza nabór na drugą edycję dwusemestralnych, interdyscyplinarnych Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. Nabór zgłoszeń upływa 14 września 2018 roku.

Studia adresowane są do osób w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim – które po ich zakończeniu uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury. Absolwenci studiów zostaną wyposażeni w umiejętności stosowania efektywnych i atrakcyjnych metod i form kształcenia nabytych podczas zajęć o charakterze akademickim, a także podczas zajęć terenowych; podczas zajęć warsztatowych w ważnych na Śląsku miejscach słuchacze przeprowadzą ćwiczenia, które wykorzystają w pracy z uczniami, zwiedzą miasta i bezpośrednio poznają osoby, które stanowią źródło wiedzy o regionie. Staną się zatem doskonale przygotowani do pełnienia roli lidera edukacji regionalnej (tworzenie autorskich klas regionalnych, programów regionalnych i innych form edukacyjnych związanych z wiedzą o Śląsku).

Pierwsza edycja studiów cieszyła się dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w niej ponad pięćdziesięcioro słuchaczy. Jej koszt został podzielony między Urząd Marszałkowski, daną gminę delegującą nauczyciela oraz uczestnika. Przystąpiono do działań, dzięki którym także druga edycja będzie równie atrakcyjna finansowo dla słuchaczy. Odpłatność wynosi 2000 zł / semestr. Płatność w systemie ratalnym.

Dokumenty można złożyć osobiście (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00) lub pocztą tradycyjną

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Śląski
pl. Sejmu Śląskiego 1, pokój 13
tel. 32 2009 424, 32 2512 991
regionpodyplomowe@gmail.com

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.fil.us.edu.pl/nabor-na-podyplomowe-studia-z-wiedzy-o-regionie/, a także na Facebooku.

plakat promujący podyplomowe studia wiedzy o regionie. Zdjęcie dużej grupy radosnych ludzi pod kamienica

Plakat (pdf, 228 kB)